| by admin | No comments

Faber Castell Fosforlu Kalem Çeşitleri Nelerdir?

Çalıştığımız metin üzerindeki önemli noktaların vurgulanmasında kullanılan kırtasiye ürününe fosforlu kalem denir. Belirgin rengi nedeni ile notlara tekrardan bakıldığında görünürlüğü ve dikkat çekiciliği arttırmakta kullanılır. Sıvı ve jel mürekkebin birleşmesi neticesinde üretilir. Pek çok modelinde sıvı mürekkep yer almakta ve çalışmasını keçeli kaleme benzer bir şekilde yapmaktadır. Fosforlu kalemleri vurgulama amacı ile kullanılan diğer ürünlerle karşılaştırıldığında sızmaya ya da kirlenmeye karşı daha dirençli olduğu görülmektedir. Fosforlu kalemlerin kapaklarının açık unutulması halinde de diğer kalemlere oranla kuruması çok daha uzun sürmektedir. Gerek iş hayatında gerekse eğitim süresince fosforlu kalemler defterlerin, kitapların ya da evrakların vurgulanması gereken yerlerde kullanılmasına binaen en gerekli kırtasiye ürünlerinden bir tanesidir.

Son yıllarda hemen hemen her ürünün sahte bir modeli oluşturulmasına binaen fosforlu kalem alımında da tam verim alma adına kaliteli bir markadan temin edilmesi önemlidir. Faber Castell fosforlu kalemler gerek öğrencilerin gerekse iş insanlarının en fazla tercih ettiği fosforlu kalem markalarından bir tanesidir. Faber castell fosforlu kalem çeşitleri de son derece fazla olması itibari ile ihtiyacınıza en uygun olanı bulma imkanınız bulunmaktadır. Lila, Mavi, Turuncu, Sarı, Yeşil, Pembe, Mor gibi farklı renk ve çeşitleri bulunmaktadır.

Fosforlu Kalem Çeşitleri

Faber Castell fosforlu kalem çeşitleri bir kac farklı stiliyle karşımıza çıkmaktadır. Bu kalemlerin önemli bir kısmı yalnızca bir metin satırını kaplayabilen biçimde tasarlanmıştır. Tek bir satırı kaplayan faber castell fosforlu kalemlerin uç kısmı açılı biçimdedir. Bazı çeşitleri ise daha geniş veya son derece ince uçlu olacak biçimde üretilmektedir. Diğer bir modelinde ise vurgulanmış olan kısımın daha rahat görülmesini sağlayan gömülü pencereler bulunmaktadır. Aynı şekilde birden fazla çizgi oluşturma olanağı sunan ve özel şekillerin çizilmesini sağlayan Faber Castell fosforlu kalemlerde bulunmaktadır. Bu kalem çeşitleri hemen hemen her kırtasiye bulunduğundan dolayı çalışmanıza ya da dosyanıza en uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. Faber Castell fosforlu kalemlerin sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi de kağıdın üzerine herhangi bir iz ya da şekil bırakmamasıdır.

Bir cevap yazın