| by admin | No comments

Fosforlu Kalem Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Fosforlu kalem, mürekkep ve fosforun bir arada kullanıldığı kalem türünden biridir. Fosforlu kalemlerin içinde keçeden bir hazne bulunur. Bu hazne sayesinde kalemin iç sıvısı kurumadan kullanım için tasarlanmıştır. Fosforlu kalemin diğer keçeli kalemlere nazaran ucu daha kalın ve enlidir. Yazma açısından keçeli kalemlerden daha kalın yazdığı ve parlak renk seçeneklerine sahip olduğu için genellikle yazıların üzerini çizmek için kullanılıyor. Fosforlu kalem kullanmanın avantajları nelerdir? Sorusunun en büyük cevabı dikkat çekmek ve unutmamak için en mantıklı cevap olacaktır.

Fosforlu Kalem Nerede Kullanılır?

Fosforlu kalem, hem eğitim hem de iş hayatında sıklıkla kullandığımız ve bazı durumlarda kurtarıcı olan kalem türüdür. Fosforlu kalemler bir metnin belirli bölgelerini dikkat çekmek, hatırlamak için eğitim hayatında sıklıkla kullanılır. Özellikle de sınav dönemlerinde çalışılacak bölümlerin kolay bulunabilmesi ve unutulmaması için kullanılan bir yöntemdir. Çeşitli doküman, bilgisayar çıktısı, kitap sayfası ve not kâğıtlarında daha çok kullanılan fosforlu kalemin incesi kalını ve değişik renk seçenekleri mevcuttur. Bu renkler; pembe, sarı, yeşil, turuncu gibi ilk görüşte dikkat çekecek renklerdir.

Fosforlu Kalem Kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilir

Fosforlu kalem kullanmayı düşünüyorsanız bazı özelliklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Her şeyden önce görsel algınızı geliştiren fosforlu kalemler, her üründe olduğu gibi kaliteli ve kalitesiz ürünlerden oluşur. Eğer eğitim ve iş hayatınızda kullanmak için fosforlu kalem tercih edecekseniz, iyi bir markadan sağlıklı ve kaliteli olan tercih etmeniz gerekir. Özellikle dikkat edilmesi gereken özelliği, not kâğıtlarında ve dokümanlarda kullanıldığı zaman kâğıda zarar vermemesidir.

  • Fosforlu kalem, sıradan ve dikkat çekmeyen metin ve not kâğıtlarını daha eğlenceli hale getirir
  • Fosforlu kalemin birçok renk seçeneği olduğu için farklı konuları ya da önemli notları çeşitlendirebilirsiniz.
  • Renkli olması sebebiyle gördüğünüz zaman algınızı açar ve çalışma zamanınızı kısaltır
  • Kalın ve esnek, ince, büyük, küçük modelleri olduğu için kullanım şeklinize uygun olanı seçerek daha rahat kullanım sağlayabilirsiniz.
  • Kırmızı kale kalem, renkli keçeli kalemlerden nazaran, kâğıt üzerinde daha çok alanda gözükür. Böylece hem daha uzun ömürlü olur hem de daha çok metin çizmenizi sağlarFosforlu Kalem Kullanmanın Avantajları Nelerdir

 

 

 

Bir cevap yazın