| by admin | No comments

FOSFORLU KALEM RENKLERİ

Metinlerin bir bölümüne canlılık, saydamlık ya da yarı saydamlık veren kırtasiye ürünlerine fosforlu kalem denilmektedir. Fosforlu kalemler iş yaşamından eğitim yaşamına kadar geniş bir yelpazede kişiler tarafından kullanılmaktadır. Dikkat çekmeye yarayan bu ürün jel ya da mürekkepten oluşmaktadır. Siyah veya opak mürekkep yerine de floresan mürekkep kullanılarak üretilmiş olan keçeli kalemlerin bir diğer versiyonudur.

fosforlu kalem renkleriFosforlu kalem renkleri de oldukça çeşitlilik göstermektedir. Sarı, Turuncu, Mor, Yeşil, Lila, Mavi gibi çok sayıda çeşitli renkleri bulunmaktadır. Kullanılacak olan ihtiyaca ya da kişinin renk zevkine uygun bicinde üretilmiştir. Daha çok sarı ya da turuncu renklerin seçildiği ürün hemen hemen her kırtasiye de bulunmaktadır. Geriye dönük araştırmalarda ya da tekrarlarda incelenen dosya üzerinden önemli kısımları vurgulayan bu kalemler zaman açısından da istenilen bilgilere çok daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlanmasına olanak tanımaktadır.fosforlu-kalem-renkleri

Fosforlu kalem renkleri oldukça fazladır ve bu durum kullanıcıya farklı avantajlar da sunabilmektedir. Örneğin incelenen dosya üzerindeki kısımları önemlilik derecesine göre vurgulama yapma şansı sunmaktadır. Daha çok öğrenciler ve iş insanları tarafından farklı renklere sahip fosforlu kalemler alınarak konular önem sırasında göre dizayn edilebilmektedir. Renk açısından çeşitlilik göstermesi nedeni ile vurgulanmak istenen yerlerin daha belirgin hale getirmesine olanak tanır. Sarı ve turuncu renk daha parlak olmasına binaen daha çok tercih edilmektedir. Ancak gözünün kamaşmasın ya da parlaklık derecesini indirmek isteyen kullanıcılar nispeten daha koyu renge sahip modellere de yönelmektedir. Renklerin çeşitli olması fiyat açısından da herhangi bir farklılığa sebep olmamaktadır. İster mavi, ister koyu yeşil ya da pembe olsun renklerin değişmesi fiyatta herhangi bir değişiklik meydana getirmemektedir. Bu ürün istenildiği takdirde set olarak da satılabilmektedir. Kişiler kullanmak istedikleri renklere uygun setleri alarak farklı modellerde fosforlu kalemlere sahip olabilmektedirler. Bazı modeller ise yapısında tek renk bulundurmak yerine iki farklı renge sahip olacak şekilde üretilmiştir. İş yaşamında evrak ve dosyalarda, eğitim süresinde kitap ve defterlerde kullanılan bu ürün yanlış vurgulama yapıldığında kauçuk silgi ile silinebilmektedir.

Bir cevap yazın